Šių metų sausio 23 dieną sukako 120 metų, kai gimė lietuvių literatūros klasikė Ieva Simonaitytė (Ewa Simoneit 1897–1978). Seimas, įvertindamas rašytojos unikalumą ir talentą, savo kūriniuose vaizduojant išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinant Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, nutarė 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

Norėdami kuo daugiau sužinoti apie rašytojos asmenybę, į svečius pasikvietėme literatūrologę Danguolę Šakavičiūtę, kuri mūsų bibliotekoje jau yra skaičiusi pranešimą „Kas man iš to skaitymo?“ bei pasakojusi apie kupiškėno rašytojo Juozo Baltušio kūrybą. Išgirdome emocingą pasakojimą apie protestantiško auklėjimo asmenybę, jos sunkią vaikystę be tėvo, ligas, siuvėjos darbą, kūrybinio darbo pradžią, nelengvą charakterį, neįtikėtinai dideles ambicijas.

Literatūrologė priminė Simonaitytės aprašytą sudėtingą Klaipėdos krašto istoriją, griežtą kaizerinę mokyklų sistemą, protestantų darbštumą, visiškai pasikeitusią demografinę padėtį po Antrojo pasaulinio karo.

Anot Danguolės Šakavičiūtės, rašytoja Ieva Simonaitytė – brangakmenis mūsų literatūroje, pateikusi naujo modelio romaną – genties sagą „Aukštujų Šimonių likimas“, kitą personažų charakterių vertinimą per unikalią žmonių prigimtį, papročius, buitį, tarmę, etnografines detales romane „Vilius Karalius“ ir kituose kūriniuose. Nuostabus pasakotojos talentas prikausto prie jos kūrinių kiekvieną skaitytoją. Ievos Simonaitytės kūryba – tai to krašto chrestomatija. Jos romanas „Aukštujų Šimonių likimas" vėl sugrąžintas į bendrojo ugdymo mokyklų literatūros mokymo programas.

Bibliotekoje veikė paroda, skirta rašytojai.

Susitikime dalyvavo 8-os, IG, IIG klasių mokiniai, aktyvūs bibliotekos lankytojai, anksčiau dirbusios lietuvių kalbos mokytojos Audronė Matuzevičienė ir Veronika Petkevičienė.

Renginį suorganizavo bibliotekininkė Virginija Čeponienė.