Š. m. balandžio 20 d. vyko VIII Atviras Pasvalio dziudo čempionatas, kuriame dalyvavo apie 200 sportininkų iš daugelio Lietuvos miestų. Pumpėnų gimnazijos 5 klasės mokinys Karolis Kaminskas (svorio kategorijoje iki 60 kg) iškovojo III-ą vietą.

434488315 3004933649645104 44837379036719983 n

Kovo 27 dieną Pumpėnų gimnazijos pirmokai gamtos mokslų mokėsi netradiciškai – žinių apie Lietuvos miškų gyvūnus sėmėmės Panevėžio gamtos mokykloje. Visus sužavėjo ekskursija „Arčiau gamtos – arčiau vienas kito“. Šios dienos temai labai tiko ir kino pamoka kino teatre „Garsas“, kur žiūrėjome labai šiltą ir daug ko pamokantį filmą „Net ir pelės keliauja į dangų“.

1 klasės mokytoja V. Grubienė

Kovo 20 dieną gimnazijoje vyko integruotas STEAM renginys „Žemės diena 2024“. Jo metu mokiniams buvo sudarytos sąlygos plėsti akiratį bei įgytas žinias ir gebėjimus kūrybiškai ir išradingai pritaikyti integruotame tiksliųjų ir gamtos mokslų renginyje. 5–9 klasių mokiniai sudarė savo klasės komandas. Užduotis, praktines veiklas ir kūrybines užduotis organizavo ir vedė IIG klasės mokiniai kartu su gamtos mokslų mokytojomis. Mokiniams veiklos vyks aktų salėje, gimnazijos amfiteatre, skaitykloje. Dėkojame visiems dalyviams už šaunų dalyvavimą.

Renginį organizavo biologijos mokytoja metodininkė Lijana Kvedarienė, geografijos vyresnioji mokytoja Laimutė Skoblickaitė, chemijos mokytoja metodininkė Donata Šatienė

Kovo 21-ąją 5, 6b ir 7 klasių mokiniai skaitė lietuvių poetų eiles – taip minėjo Pasaulinę poezijos dieną. Buvo išrinkti geriausi skaitovai: Austėja Šileikaitė (5 kl.), Paulius Zakarevičius (6b kl.), Adomas Kaveckas (6b kl.), Milda Kubiliūtė (7 kl.).

Mokiniai ne tik skaitė eilėraščius, bet ir dalyvavo diskusijoje apie kūrybą, raiškųjį skaitymą, skaitovo ir klausytojo ryšį, dainuojamąją poeziją, sceninę laikyseną, emocijas – apie sceninę kalbą, kultūrą.

Komisijos nariai ir diskusijos dalyviai: Saulė Gaigalaitė (IIG kl.), Dovydas Lerner (IIIG kl.), Kamilė Kaveckaitė (IG kl., taip pat ir renginio fotografė). Renginį vedė Vėjas Žemaitaitis (7 kl.). Poetinių skaitymų organizavo bibliotekininkė E. Jackuvienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Bagdonienė.

Bibliotekininkė E. Jackuvienė

Kovo 13 dieną 6b klasės mokiniai Pasvalio krašto muziejuje dalyvavo edukacinėje pamokoje „Tas sijonų margumas ir blynų gardumas“. Žiūrėjo filmą apie senąjį Tautinį kostiumą, atliko smagias užduotis, sužinojo, kuo skyrėsi įvairių Lietuvos etnografinių regionų kostiumai, kokie buvo jų raštai ir spalvos. Patys mokėsi užrišti aukštaitišką nuometą. Ragavo pagal senovinį receptą iškeptų „čirvinių“ blynų.

6b klasės vadovė J. Bagdonienė