000123 600x600

Gegužės 26 d. devintokai ir dešimtokai dalyvavo nuotoliniame jaunimo forume „Mano supergalios skaitmeninėje erdvėje?“, kurį organizavo projektas „Draugiškas internetas“. Kartu su mokiniais prie forumo prisijungė ir devintokų auklėtoja V. Jareckienė bei socialinė pedagogė G. Kiaunienė.

Langas į pasaulį – išmanusis įrenginys – šiandien yra kone kiekvieno jauno žmogaus delne. Praveriu jį – ir galiu mėgautis tuo, ką žmonija sukuria kasdien. Prisiliečiu prie mažyčio ekrano ir keičiu skaitmeninę erdvę – kuriu, bendrauju, mokausi, dirbu, o gal pramogauju ar tik stebiu, ką kuria ar veikia kiti. Kaip išvengti rizikų ir grėsmių, su kuriomis skaitmeninėje erdvėje kasdien susiduria daugybė pasaulio gyventojų ir kaip elgtis, kad galėčiau mėgautis technologijų teikiamais privalumais? Apie tai kalbėjo forumo lektorės: Renata Gaudinskaitė, Skaitmeninės etikos centro įkūrėja, komunikacijos ekspertė, verslo atsakomybės principų diegimo organizacijose praktikė, viena iš Lietuvos atsakingo verslo asociacijos LAVA steigimo iniciatorių ir Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro įkūrėja, komunikacijos ekspertė. Po paskaitos mokiniai diskutavo su pranešėjomis apie tai, kokią informaciją mes keliame į socialinius tinklus, kaip reaguojame į kitų pateiktą informaciją ir kokios gali būti to pasekmės, nagrinėjo pavyzdžius, smagiai atsakinėjo į klausimus, turėjo galimybę išbandyti interaktyvioms apklausoms skirtą programėlę Slido ir atlikti sudėtingą informacijos paiešką internete.

Labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti forume ir dėkojame organizatorėms už pakvietimą.

Informacinių technologijų mokytoja R. Žemaitytė