Lietuvos žydų genocido diena minima kasmet rugsėjo 23 dieną. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Masinės žydų žudynės buvo didžiausias ir šiurpiausias hitlerininkų nusikaltimas Lietuvoje. Nacių okupacijos ir karo pabaigos sulaukė vos 2–3 tūkstančiai Vilniaus žydų iš 58 tūkstančių, gyvenusiųjų čia iki karo. Visoje Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais buvo sunaikinta beveik 200 tūkstančių arba 90 procentų Lietuvoje gyvenusių žydų tautybės žmonių.

Jau tapo tradicija kasmet rugsėjo 23 d. dalyvauti pilietinėje eisenoje ir akcijoje „Atminties kelias“.

Lietuvos žydų genocido atminimo dieną Pumpėnų gimnazijos penktos klasės mokiniai istorijos pamokoje išklausė mokytojo pasakojimą apie žydų gyvenimą Lietuvoje ir šios tautos tragediją antrojo pasaulinio karo metu.

Nuvykome į žydų žudynių vietą Žadeikių miške. Paėję miško takeliu, kuris pavadintas Mirties keliu, nes juo buvo vedami iš Pasvalio rajono, taip pat ir iš Pumpėnų miestelio atvežti žydai, sustojome prie žudynių vietos. Pagerbėme aukas pagal žydų tradiciją palikdami akmenuką.

Istorijos mokytojas  Sigitas Jurkus