2022 m. spalio 26 d. Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubo iniciatyva Pumpėnų gimnazijoje vyko susitikimas-gyvosios istorijos pamoka „ISTORIJOS NESUKLASTOSI – AMŽININKAI LIUDIJA“.

Renginyje dalyvavo svečiai iš Vilniaus: Romualdo Ozolo paramos fondo direktorius Eugenijus  Skrupskelis,  politologas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, docentas Algimantas Jankauskas ir  iš Šiaulių:  žurnalistė, kraštotyrininkė, Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė  Irena Vasinauskaitė, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, buvęs LR Seimo narys, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio tarybos narys, Lietuvos istorijos vadovėlių autorius Arūnas Gumuliauskas, Lietuvos Sąjūdžio Šiaulių skyriaus pirmininkas,  video metraštininkas Algirdas  Kulikauskas.

Renginį vedė buvusi Pumpėnų gimnazijos mokinė, Sąjūdžio pirmeivių klubo renginių organizatorė  Jolita Dūdienė.

Susitikime su garbiais svečiais dalyvavo Pumpėnų gimnazijos  vyresniųjų klasių gimnazistai ir Pumpėnų  miestelio gyventojai. Aktyviausi renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais ir suvenyrais, kuriais pasirūpino Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė Irena Vasinauskaitė.

Svečiai gimnazijos  bibliotekai padovanojo du tomus Romualdo Ozolo raštų, kitas knygas, „Nepriklausomybės sąsiuvinių“ žurnalus, „Tautinės giesmės“ raižinį medyje.

Pumpėnų seniūnija, Pumpėnų gimnazija svečius apdovanojo  gėlėmis ir suvenyrais.

Nuoširdžiai dėkojame svečiams už prasmingą renginį.