Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos, ar kitoje jaukioje aplinkoje, visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi mūsų kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje.

5b ir 6 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jurga Bagdoniene ir bibliotekininke Edita Jackuviene skaitė ištraukas iš Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija“. Po garsinių skaitymų vyko diskusija apie Lietuvos gamtos grožį, jos apsaugą ir svarbą žmonėms. Mokiniai žaidė žaidimą „Kas? Su kuo? Kur? Kada? Ką veikia?“ ir kūrė istorijas apie gamtą.

Bibliotekininkė E. Jackuvienė