Viešas kalbėjimas ne vienam moksleiviui kelią nemažą baimę. Nėra taip paprasta suvaldyti nervingumą, kontroliuoti savo kūno kalbą (kur dėti rankas, kaip statyti kojas, ištiesti vis linkstančią nugarą, išdrįsti pašnekovui žvelgti į akis) ir žinoti, kokia tema ir ką sakyti.

Visų šių gudrybių mokėsi III-IV gimnazinių klasių mokiniai dalyvaudami Kultūros paso edukacijoje „Išdrįsk kalbėti“, kurią vedė Tomas Kazlauskis. Mokiniai praplėtė savo suvokimą, kaip reikia bendrauti nuo scenos, kokios yra bendravimo technikos, kiek reikia žinoti, norint sudominti ir įtikinti auditoriją. Praktinių užsiėmimų metu, jie mokėsi sakyti kalbas, kūrybiškai išsisukti iš nepatogių situacijų, kritiškai mąstyti bendraujant su auditorija ir partneriais scenoje, nustumti baimes, kurios blokuoja kritinį mąstymą.

Gimnazistams šios patirtys bus naudingos rengiantis tarpiniams patikrinimams ir kalbėjimo įskaitoms.