Vasario 16-ą švenčiame Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Šiuo laikotarpiu ugdymo įstaigose, šeimose diskutuojama apie iškovotą laisvę, mūsų krašto didybę, istoriją, gamtą, žmones, žymias savo miesto, miestelio vietas. Tėvynės meilė prasideda nuo asmens tapatybės suvokimo. Vaikų pilietiškumo jausmai užsimezga gimtojoje, socialinėje – kultūrinėje aplinkoje.

Konkurso tikslai: ugdyti tautiškumą, pilietiškumą, vaiko asmeninio tapatumo jausmą, pagarbą, meilę savo kraštui; skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių bendradarbiavimą, plėtojant kūrybiškumą, išradingumą suteikiant vaikams teigiamas emocijas; skatinti vaikus domėtis įvairiomis savo miesto, miestelio žymiomis vietovėmis atskleidžiant kultūrinį paveldą ir tautinį savitumą;

Konkurso uždaviniai: pavaizduoti savo miesto, miestelio kraštovaizdį ir/arba kultūrinį paveldą, ir/arba tautinį savitumą; pedagogui padedant, plėsti vaikų žinias apie savo kraštą; improvizuojant, tyrinėjant, eksperimentuojant darbus atlikti pasirenkant plastilino tapybos techniką.

Konkursą organizuoja Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Jovita Zakarevičienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Kauneckienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Giedrė Šakalevičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Braškienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Garbašauskienė, dailės vyresnioji mokytoja Diana Augustinienė, bibliotekininkė Edita Jackuvienė.

Konkursinių darbų nuotraukų paroda vyksta ir Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos bibliotekoje nuo 2022-02-14 d. iki 2022-03-11 d.;

Laureatai bus paskelbti 2022-03-07 d. – 2022-03-11 d. skirtingo (3–7 metų) amžiaus vaikų grupėse.

Konkursui pateikti šešiasdešimt septyni darbai.

J. Zakarevičienė, J. Kauneckienė